Choď na obsah Choď na menu
 


Otváranie studničiek 2016

Príspevky

Otváranie studničiek 2016

5. 6. 2016

Dňa 4.6.2016 sa žiaci spolu s rodičmi v rámci projektov Zelená škola a Embraco zúčastnili výletu v Chočských vrchoch.. Hlavnou témou boli "obnoviteľné zdroje energie", ktoré sme sa vybrali hľadať po nádhernej zhruba 4 kilometrovej trase Kvačianskou dolinou. Cestou k nášmu cieľu sme mohli pozorovať úchvatné výhľady, Jánošíkovu hlavu, chránené druhy rastlín a živočíchov, s odborným výkladom nášho sprievodcu z Národného parku Slovenský Raj, pánom Divokom. Zhruba po hodinke sme dorazili na miesto nazývané Oblazy, kde sa zachovali dva mlyny z prvej polovice 19. storočia. My sme navštívili dolný, tzv."brunčiakovský"mlyn, na ktorom sú dve kolesá, ktoré poháňali nielen mlynské zariadenie, ale aj starý typ píly a v súčasnosti sú chránené ako cenné technické pamiatky.