Choď na obsah Choď na menu
 


Mladí reportéri ocenení za reportáže

Do súťaže sa zapojilo spolu 14 škôl z celého Slovenska. Zo 178 príspevkov prihlásených do národného kola súťaže v kategóriách ENVIRO a LITTER LESS, ocenila porota 36 reportážnych článkov, fotografií a videí.  Naša škola v silnej konkurencii uspela v dvoch kategóriach. Krásne 2. miesto v kategórii fotografia 11-14 rokov získal Bruno Jakubov z 9.A triedy, a v kategórii článok 11-14 rokov  získali 2. miesto  žiačky 8.B triedy Ľudmila Slivová a Timea Dimitrovová. Víťazné práce postupujú do medzinárodného kola súťaže, kde sa stretnú s víťazmi z 33 krajín, zapojených do programu Mladí reportéri pre životné prostredie z celého sveta (www.yre.global). Reportéri na prvých troch miestach získavajú možnosť účasti na praktickom trojdňovom workshope, ktorý sa uskutoční 7.-9. júna v ZOO v Bojniciach. Práce hodnotila porota zložená z odborníkov na regionálne médiá, životné prostredie a environmentálne vzdelávanie: Lucia Szabová (Greenpeace), Radovan Stoklasa (fotograf), Eva Mišovičová, (novinárka), Miroslava Piláriková (koordinátorka programu Zelená škola) a Richard Medal (riaditeľ Centra environmentálnych aktivít Trenčín). Víťazom srdečne blahoželáme a držíme palce v medzinárodnom kole.